Mesazh surprizë nga këngëtarja e famshme, i kërkon ndihmë Ronaldos: Cristiano përgjigjet menjëherë, ai është gjithmonë aty!

26 Nëntor 2021
16:57
Telesport

I ngecur në rërën thithese të Manchester United-it aktual – afër zëvendësimit të Solskjaer-it të shkarkuar me Ralf Rangnick, tani afër nënshkrimit deri në qershor – Cristiano Ronaldo po kontribuon në kauzën katastrofike të ekipit të tij në mënyrën më të mirë që di, duke fryrë portën e kundërshtarit.

Ai e bëri këtë të martën e kaluar, duke i tërhequr zvarrë Djajtë e Kuq drejt fitores në Ligën e Kampionëve ndaj Villarreal, një sukses që u dha atyre kualifikimin matematikor për në fazën e 16-të me një ndeshje më pak. Ndërsa në Europë mund të buzëqeshësh, në Premier situata është shumë e vështirë, me vendin e tetë në renditje me 12 pikë larg nga kreu.

Pas fitores së tij në Spanjë, Ronaldo u përfshi në një shkëmbim publik në Twitter që nisi me një mesazh surprizë dërguar atij nga kantautorja amerikane Pink. Një apel për të plotësuar dëshirën e dy fëmijëve në kushte shqetësimi, jo më mirë e specifikuar nga artistja 42-vjeçare e cila ka qenë gjithmonë shumë aktive në angazhimin qytetar, në radhë të parë ndaj komunitetit LGBT.

“Hej Cristiano – shkroi Pink në rrjetin social, duke etiketuar kampionin portugez – për Krishtlindje po sponsorizoj disa fëmijë që nuk duan asgjë më shumë se një nga fanellat tuaja. Ato nuk janë shumë, por unë jam e vendosur të bëje te ndodhe kjo. Dëshiron të më dërgosh disa dhe të ndryshoj jetën e tyre? E di që bëni gjithmonë gjëra të mrekullueshme, por… “.

Ai final “por…” zgjati shumë pak, koha prej disa orësh dhe Cristiano Ronaldo iu përgjigj mesazhit në Twitter: “Përshëndetje Pink, jam i lumtur të ndihmoj, do të organizoj bluza me autografë për këta djem. Pa asnje problem. Pergezime qe e bere publike”

Nuk kishte dyshim se pesë herë Topi i Artë u përgjigj i pranishëm, ai gjithmonë e bënte kur i kërkohej të shpenzohej në iniciativa bamirësie dhe në favor të njerëzve të pafavorizuar në jetë.

Pink me sa duket e dinte këtë dhe pavarësisht se nuk kishte pasur asnjë lidhje me Ronaldon më parë, ajo e kontaktoi atë drejtpërdrejt duke përdorur rrjetet sociale. Përgjigja e portugezit u duartrokit shumë, por lind edhe shumë kërkesa të ngjashme me atë të Pink: bluza e kështu me radhë, lutje nga e gjithë bota…

Lajme të tjera

Lajmet e fundit