Mesazhi i Haaland menjëherë pas fitores së kupës çmend rrjetet sociale (Video)

3 Qershor 2023
20:43

Manchester City është vetëm një fitore larg një Triplete historike. Sky Blues mposhtën rivalët vendas Manchester United 2-1 dhe fituan Kupën e Anglisë, duke mbajtur gjallë ëndrrën e tyre.

Por pas mbylljes së ndeshjes në stadiumin Wembley, sulmuesi i City-t, Erling Haaland kishte vetëm një gjë në mendje: Champions League.

22-vjeçari nxitoi te shokët e skuadrës dhe tha: “Ka mbetur edhe një ndeshje. Një ndeshje më shumë”.

Tifozët e Man City mbetën të mahnitur nga sulmuesi dhe reaguan në Twitter. Një person shkroi: “Jam dridhur paksa kur Haaland në vend që të festonte fitoren, në fakt u tha “një më shumë” shokëve të tij të skuadrës. Interi mund të ketë marrë fund”.

Një tjetër shtoi: “Ky është shpirti i një bishe”.

Një i tretë tha: “Sapo fitoi finalen e FA Cup, fjalët e para të Haaland-it “edhe një më shumë djem” – mentalitet elitar.”

Ndërsa një i katërti shkroi në Twitter: “Erling Haaland duke thënë ‘një më shumë’ më pak se një minutë pas fundit të ndeshjes. Ky është përqendrim maksimal!”.

Ilkay Gundogan zhbllokoi finalen vetëm 12 sekonda pas ndeshjes me një goditje të jashtëzakonshme nga 25 metra larg.

Manchester United pastaj barazoi rezultatin përmes Bruno Fernandes, i cili shndërroi një penallti në minutën e 33-të, pasi u akordua për një prekje të diskutueshme me dorë.

Gundogan më pas goditi sërish me një tjetër goditje – gjithashtu nga jashtë zonës së penalltisë – për të vulosur fitoren për skuadrën e Pep Guardiolës.

City tani ka shansin të realizojë Triplete-n. Ata përballen me Interin në finalen e Champions League fundjavën e ardhshme.