Mick i “shkel syrin” Mercedes: Pa e provuar nuk e kupton dot sa i shpejtë je

19 Janar 2022
10:51
Gentian Spiri

Mick Schumacher përgatitet për sezonin e dytë në Formula 1 me makinën amerikane Haas. Piloti i ri gjerman ka folur për dominimin e Mercedes dhe faktit se me këtë makinë, gjatë viteve të fundit mund të kishte fituar kushdo.

Në Formula 1 të gjithë ata që pilotojnë e kanë merituar atë vend. Nuk mund të thuash se kushdo mund të fitojë me Mercedes, për sa kohë nuk je vetë brenda dhe nuk e provon. Nga jashtë nuk mund të japësh asnjë opinion konkret edhe pse Mercedes është makinë e shpejtë”, tha Mick Schumacher.

Poër sa i përkt vitit 2022, ai shton: “Shpresoj që të jemi më të shpejtë këtë vit dhe të duelojmë më shumë me rivalët. Uroj që të kemi mundësi të hyjmë në zonën e pikëve”.

Lajme të tjera

Lajmet e fundit