Miku i Ronaldos tregon prapaskenat me Atletico Madrid! Rikthehet interesi i Bundesliga-s!

17 Gusht 2022
20:16
Telesport
back button

Ylli i futbollit botëror, Cristiano Ronaldo po përpiqet të largohet nga Manchester United. Megjithatë, një nga bashkëpronarët e klubit është kategorikisht kundër largimit të golashënuesit 37-vjeçar. Bëhet fjalë për Joel Glaser.

Sipas Manchester Evening News, Glazer beson se shitja e Ronaldos është irracionale, pasi skuadra nuk ka një zëvendësues të denjë për të. Joel synon të mbajë Cristianon derisa të gjendet një zëvendësues i denjë për të në Old Trafford.

Vetë Cristiano deklaron pa u lodhur dëshirën e tij për t’u larguar nga United. Sulmuesi është i pakënaqur me transferimin e klubit, si dhe me faktin që Djajtë e Kuq nuk do të luajnë në Ligën e Kampionëve.

Por, se fundmi ka dale edhe opsioni Borussia Dortmund. Ne fakt verdhezinjte kane problem vetem rrogen e tij, ashtu sikurse edhe Sporting Lisbona qe ka hapur dyert per rikthimin e madh.

Edu Aguirre ka komentuar informacionet për dëshirën e Cristiano Ronaldos për t’u transferuar te Atletico. “Është një gënjeshtër që Cristiano Ronaldo i ofroi shërbimet e tij Atletico Madrid. Unë do t’ju tregoj se si ishte në të vërtetë marrë nga Sports.ru.

Jorge Mendes ishte i pari që mori një telefonatë nga Miguel Angel Gil (CEO i Atletico përafërsisht) dhe Simeone. Këtu është një orar i tillë. Ishte Atletico që u interesua për situatën me Cristiano”, tha gazetari dhe miku i tij Ronaldo El Chiringuito

Lajme të tjera

Lajmet e fundit