MILAN, VJEN ORIGI! Por, dy goditje të tjera po programohen: gati akordi

27 Qershor 2022
15:24
Telesport

Sot Sportmediaset shpjegon se Milani mund të përpiqet të arrijë Marco Asensio, i cili është në kërkim të një klubi për të rifilluar dhe kuqezinjtë mund të jenë idealë, duke qenë se ai po luan edhe në Ligën e Kampionëve. Marrëdhëniet mes dy kompanive janë shumë të mira, siç u pa edhe me transaksionet për Theo Hernandez dhe Brahim Diaz.

Paolo Maldini dhe Carlo Ancelotti janë miq të ngushtë dhe trajneri nga Emilia tashmë ka dhënë dritën jeshile për shitjen e lojtarit, i cili nuk është në qendër të projektit të tij. Sportmediaset shpjegon se Asensio ende dëshiron të kuptojë nëse ka mundësi të rinovojë kontratën që skadon në qershor të 2023. Tani ai ka një pagë rreth 5 milionë euro dhe aspiron një rritje.

Problemi për Milanin mund të jetë rroga. Edhe me ardhjen e RedBird si aksioneri i ri i shumicës, synohet të ruhet një qëndrueshmëri e caktuar financiare. Ne do të vazhdojmë të ndjekim angazhimin për të pasur një buxhet sa më të balancuar, pa u çmendur.

Gazetari Claudio Raimondi pohon se Asensio mund të arrijë Milanin, për aq kohë sa pranon një pagë maksimumi 5 milionë. Sipas tij, karta mund të blihet për rreth 25 milionë.

Pista alternative mund të jetë Charles De Ketelaere, për të cilën Club Bruges kërkon të paktën 35 milionë por që për sa i përket pagës do të kushtonte më pak se spanjolli. Maldini dhe Massara studiojnë këtë pozë

Për mbrojtjen Raimondi konfirmon se Francesco Acerbi është në fakt afër Milanit. Mund të shkojë për rreth 5 milionë. Tashmë ka një marrëveshje me lojtarin, mungon ajo me Lazion.

Operacioni duhet të kalojë në ditët në vijim. Gazetari i Sportmediaset nuk përjashton largimin e Matteo Gabbia, i cili duket se mund të shkojë në Sampdoria me formulën e një huazimi të rëndë me detyrim shlyerje.

Lajme të tjera

Lajmet e fundit