Milan, ylli i Ligue 1 në krye të listës së dëshirave

8 Prill 2021
17:58
Denis Hakanaj

E ardhmja e Samuel Castillejo mund të jetë larg Milan-it.

Spanjolli nuk ka bindur kurrë plotësisht dhe nuk përjashtohet mundësia që të përfundojë në merkato.

Klubet e interesuar për të nuk mungojnë. Sipas Tuttosport, në gjurmët e sulmuesit kuqezi të krahut (i vlerësuar 8-10 milionë euro) janë Sevilla, Valencia dhe Atletico Madrid.

Për sa i takon blerjeve, Maldini dhe Massara po vlerësojnë disa emra për rolin e sulmuesit të krahut të djathtë.

Ai që pëlqehet më shumë (është edhe ai që kushton më shumë) është Jonathan Ikone i Lille. Në listën e kuqezinjve janë edhe Josip Ilicic dhe Florien Thauvin.

Lajme të tjera

Lajmet e fundit