Milani me vendim ekstrem, pezullon punën nga COVID-19

23 Tetor 2020
19:34
Eraldo Harlicaj

Milani ka vendosur që të pezullojë akademinë, pasi numrat e COVID-19 në Itali po shtohen ndjeshëm. Kuqezinjtë nuk duan të rrezikojnë dhe futbollistët të preken në masë.

Disa raste në sektorin e të rinjve kanë bërë që “Djalli” të ndjekë shembullin e Juventusit. Ata dolën me deklaratë zyrtare dhe pranuan një vendim të tillë.

“Milani njifton se pas disa rasteve me COVID-19 në ekipet e moshave, është vendosur pezullimi i këtij sektori deri të hënën e 2 nëntorit”, – shkruan klubi italian.

Lajme të tjera

Lajmet e fundit