Milik shfryn, kriza po bëhet një obsesion: “Në fushë shikoj orën …”

25 Janar 2022
0:46
Telesport

Goli i fundit i Arkadiusz Milik për Marsejën u shënua më 17 tetor kur polaku fryu rrjetën në fitoren 4-1 të OM ndaj Lorientit.

Nga ai moment, megjithatë, ish-sulmuesi i Napolit nuk ishte më në gjendje të vuloste kartonin dhe blerja e Cedric Bakambu mund të komplikojë qëndrimin e tij në Marsejë.

Këtë sezon lojtari ka shënuar vetëm 1 gol në 11 ndeshjet e tij të fundit në Ligue 1. Duke filluar kundër Lille deri në minutën e 84-të, Milik më pas çuditërisht qëndroi në stol gjatë gjithë kohës kundër Lens.

Sampaoli nuk i dha as edhe një minutë por Marseja gjithsesi arriti të mposht kundërshtarët 2-0 falë golave ​​të Payet dhe vetë Bakambu që u paraqit në mënyrën më të mirë të mundshme para publikut të tij të ri. Sulmuesi francez me origjinë kongoleze e bindi Sampaolin pas vetëm 16 minutash në fushë, duke hapur indirekt çështjen Milik. Milik gjatë një interviste ka folur për ndjenjat e tij pas ardhjes së Bakambut: “Ai luante në të majtë dhe mendoj se mund të luajmë së bashku… Por gjithçka varet nga trajneri”, tha Milik.

Sulmuesi polak, megjithatë, pikërisht në lidhje me trajnerin, më pas nënvizoi disa situata taktike që do ta shihnin atë shumë të pakëndshëm në fushë. Në fushë ai është i fiksuar sepse është i pakënaqur me situatën aktuale.

Një gjendje e vështirë psikologjike që e bën të shikojë shpesh orën e tij. Ish-sulmuesi i Napolit, i cili ishte larguar nga Italia në janar të vitit 2021, pasi kaloi 6 muaj në tribunë për shkak të mosrinovimit të kontratës, përfundoi në qendër të një pyetjeje të re: “Ndonjëherë shikoj orën, luajmë nga minuta e 20-të dhe kam marrë vetëm dy pasime me kundërshtarin pas tij – tha ai – Kjo mungesë pjesëmarrjeje më pakëson besimin që kam tek vetja”.

Milik megjithatë nuk dekurajohet dhe gjithsesi mundohet të gjejë një zgjidhje: “Së bashku me trajnerin do të kërkojmë zgjidhje – përfundoi ai – Kemi pasur një video seancë dhe fakti që nuk po krijojmë shumë shanse është problem më i thellë”

Lajme të tjera

Lajmet e fundit