Merkato

Mirabelli i mbyll derën Inter-it: Mund të largohet, por nuk do të shkojë tek Inter

Drejtori sportiv Massimiliano Mirabelli shprehet se Suso nuk do të shkojë tek Inter.

Sky Sport Italia raportoi muajin e kaluar se agjenti i Suso-s ishte në bisedime me Inter, por Mirabelli e ka bërë të qartë se ish-klubi i tij duhet ta harrojë blerjen e spanjollit, duke afirmuar se Kalinic dhe Andre Silva do të zëvendësohen nga sulmuesi më të mirë.

“Immobile apo Morata? Nuk kemi bërë asnjë emër publik. Sulmuesit që do të vijnë duhet të bëjnë më mirë se ata që kishim sezonin e kaluar.

“Duhet të qëndrojmë me mentalitet pozitiv dhe të rikujtojmë se jemi një grup cilësor.

“Asnjë nga agjentët e titullarëve tanë nuk na ka kontaktuar për një largim. Suso? Ai ka një klauzolë për klubet jashtë Italisë dhe gjithmonë ka insistuar se do të qëndrojë.

“Shpresoj të qëndroj, por edhe nëse jo, nuk do të shkojë tek Inter. Këtë gjë mund t’ua siguroj.”

Më shumë nga Merkato