“Mjaft me akuza ndaj portierit Radu, Interi do ta kishte humbur titullin gjithsesi”

23 Qershor 2022
22:02
Telesport

Merkato po hyn në fazën e tij më të nxehtë dhe nga data 1 korrik operacionet do të mund të zyrtarizohen në të gjitha aspektet. Ndërkohë, klubet po lëvizin për t’u dhënë trajnerëve të tyre skuadrat e plota në funksion të nisjes së tërheqjeve, edhe sepse me Botërorin dimëror sezoni do të nisë më herët.

Mes skuadrave që po e shfrytëzojnë sa më shumë këtë bisedë, sigurisht që është edhe Interi, i cili ka lëvizur paraprakisht për Onana dhe Mkhitaryan dhe po perfeksionon rikthimin e Lukakut.

Në pritje për të kuptuar se çfarë do të ndodhë me Dybala, Skriniar dhe Bremer. Ka një ardhje dhe ikje fantastike në Viale della Liberazione, me agjentë dhe prokurorë që hyjnë dhe dalin nga selia e Nerazzurrëve për të kuptuar të ardhmen e klientëve të tyre. Mes tyre është edhe Oscar Damiani, agjent i portierit Andrei Radu ndër të tjera.

Ish-futbollisti i Juventus, Genoa, Milan, Napoli dhe Lazio është rikthyer te gabimi i portierit ndaj Bolonjës në studiot e Sky Sport dhe ka shprehur një qëndrim shumë të ashpër ndaj atyre që kritikojnë klientin e tij:

“Është shumë e lehtë të fajësosh gjithmonë portierin. Sot takova De Sanctis:me tha se faji i Radus eshte relativ ne krahasim me mbrojtesit. Perisic beri nje pasim te de Vrij dhe ne vend qe ta merrte e la duke i thene rregulloje ti: shume rehat.

Pastaj Radu gaboi askush nuk e mohon: megjithate , ka përgjegjësi që asnjë gazetar nuk i ka thënë ndonjëherë. Nuk është mirë, Radu gaboi, por bëri edhe gjëra shumë të mira: ma tregoni gjithmonë këtë gabim. Të shohim si do të jetë vitin tjetër”.

Më në fund agjenti nisi një gërmim te Interi në lidhje me triumfin e flamurit italian për vetëm dy pikë me Milanin: “Më pas Interi humbi Scudetton me 2 pikë, me një pikë më shumë asgjë nuk do të kishte ndryshuar. Radu ishte i sëmurë, por ai reagoi dhe do të tregojë se çfarë mund të bëjë: fjalët e Inzaghit ishin të rëndësishme”.

Lajme të tjera

Lajmet e fundit