La Liga

Modric do të mbetet një ëndërr për Inter, Perez bën gati ofertën e çmendur

Bëhet gjithnjë dhe më e vështirë për Inter që të kthejë në realitet ëndrrën Luka Modric.

Në fakt, pas shitjes së Cristiano Ronaldo tek Juventus, presidenti i Real Madrid nuk ka ndërmend të privohet edhe nga mesfushori kroat, të cilin ka vendosur ta bindë me një ofertë të çmendur.

Sipas “Sport Mediaset”, numri një i “Los Blancos” është gati t’i ofrojë atij 14 milionë euro në sezon. Katër më shumë nga oferta e zikaltërve, të cilët i kanë garantuar kroatit 10 milionë euro për katër vitet e ardhshme.

Më shumë nga La Liga