Modric ndryshe nga Zidane: Ndaj Interit është finale!

24 Nëntor 2020
19:33
Eraldo Harlicaj

Mesfushori i Real Madridit, Luka Modric, ka folur para ndeshjes me Interin nga një konferencë për shtyp. Kroati ka theksuar se ndeshja ndaj italianëve është si finale për ekipin e tyre.

“Ne duhet të luajmë një ndeshje si finale dhe të luajmë si skuadër. Shpresoj që do të bëjmë mirë. Mungesat? Karim është lojtar i rëndësishëm për ne, ndërsa Mariano Diazo ka një rol ndryshe, por ne besojmë te vlerat e tij.

“E dimë se nëse nuk je në ditë të mirë është e vështirë të marrim fitoren, sidomos në Europë. Kemi marrë shumë kritika, por ne kemi bërë dhe gjëra të mira këtë sezon. Zidane? Kemi fituar shumë me të dhe shpresoj ta bëjmë për gjatë.

“Kur trajneri më hedh në fushë jap maksimumin tim. Shpresoj që të mbyll karrierën time te skuadra e Real Madridi”, – tha sërish kroati.

Lajme të tjera

Lajmet e fundit