Momenti historik në MLB: tifozit i shpëton nga dora topi me vlerë 2 milionë dollarë (Video)

29 Shtator 2022
11:36
Denis Hakanaj
back button

U fol shumë për vlerën e topit të home run-it të 61-të të Aaron Judge, që erdhi tetë ditë pasi ylli i New York Yankees goditi atë numër 60 më 20 shtator, dhe që atëherë, kompanitë e grumbullimit të sendeve sportive e kishin vlerësuar vlerën e objektit të famshëm në 2 milionë dollarë.

Dita historike mbërriti, stadiumi Rodgers, shtëpia e Toronto Blue Jays, Judge e dërgoi sferën përtej gardhit dhe i dha mundësinë për të zgjidhur problemet ekonomike një individi, i cili nuk është edhe një tifoz i Yankees.

Ai duhej vetëm të kapte topin me dorezë dhe në momentin e së vërtetës, një tifoz me fanellë dhe kapelë të skuadrës kanadeze e la t’i shpëtonte nga dora.

Zhgënjimi ka qenë shumë  i madh, me tifozin që ka kapur fytyrën me të dyja duart dhe nuk ka mundur ta besojë, ndërsa topi ka rënë në tokë.

Sa do të kushtojë home run-i i 62-të i Aaron Judge?

Të gjithë tifozët që ishin afër atij që nuk mund ta kapte topin, gjithashtu dukeshin të zhgënjyes. Është një gjë të shohësh historinë duke u bërë dhe një tjetër gjë të bëhesh pjesë e saj.

Tani Judge ka synimin të thyejë rekordin e Maris me home run-in e tij të 62-të dhe, sipas Odds Shark, vlera e topit do të jetë rreth 2.5 milionë dollarë.

Këtë të premten, më 30 shtator, është shansi tjetër për t’u bërë milioner me ndihmën e Aaron Judge, kur Yankees do të presë Baltimore Orioles.

Lajme të tjera

Lajmet e fundit