Monchi godet përsëri, katërfishon vlerën e ish-dështimit të Milan-it

25 Mars 2020
16:02
Denis Hakanaj

Mbreti Mida i futbollit botëror godet përsëri.

Siç ka bërë të ditur Marça, drejtori sportiv i Sevilla-s, Monchi, ka shumëfishuar përsëri vlerën e merkatos të disa lojtarëve, mes të cilëve bie në sy Lucas Ocampos.

Ish-lojtari i Milan-it dhe Genoa-s, sipas CIES, vlen katër më shumë se 15 milionë eurot që andaluzët i kanë paguar Marseille-s verën e kaluar.

Kartoni i tij sot ka një vlerë mes 50 dhe 70 milionë euro.

Lajme të tjera

Lajmet e fundit