“Mourinho ka gabuar”, Balotelli: Mos e shikoni Italinë nëse…

6 Dhjetor 2023
17:30
Denis Hakanaj
back button

Mario Balotelli ka prekur tema të ndryshme në deklaratat e bëra për Tv Play.

Ish-sulmuesi i Milanit dhe Interit, aktualisht jashtë fushës për shkak të një dëmtimi, duhet të kthehet në fushë deri në fund të muajit.

Ndërkohë, ai dha mendimin e tij për deklaratat e fundit të Mourinhos dhe grupin e Italisë në Kampionatin Europian të ardhshëm.

MOU-BERARDI – “Mourinho thotë shumë, ai është i këndshëm dhe serioz. Është në stilin e tij. Berardi është një djalë i mirë dhe i sjellshëm, atëherë nëse bën diçka dinake në fushë nuk mund të ndryshojë mendimin e tij për personin.

“Për mua Berardi është një djalë që respekton rregullat. Roma gaboi që nuk e ktheu topin edhe nëse nuk e pashë situatën e lojës”.

PËR ITALINË – “Unë këshilloj këdo që mendon se Italia do të shkojë në shtëpi të mos e shikojë.

“Italia gjithmonë i frikëson të gjithë, më besoni, në Spanjë dhe Kroaci nuk janë të lumtur të përballen me ne. Megjithatë, është ende herët për t’u shqetësuar: grupi është i një niveli të lartë, por ne mund t’ia dalim”.

Lajme të tjera

Lajmet e fundit