Muller në Lojërat Olimpike? Ja ç’thotë Joachim Low

14 Janar 2020
17:29

Thomas Muler ka kërkuar të jetë pjesë e Lojërave Olimpike, por trajneri i përfaqësueses gjermane nuk e ka me qejf këtë ide të mesfushorit të Bayern Munich.

“Trajneri i U-21 Stefan Kuntz më ka përmendur disa emra që mund të thirren për në Olimpiadë. Të gjithë emrat ishin interesantë. Megjithatë, ai nuk do ta marrë tani vendimin, por në fund të sezonit,” shprehet Low.

“Askush nuk mund të luajë dy turne brenda një periudhe kaq të shkurtër. Thomas Muller është një prej lojtarëve që mund të shkojë, Gjermania kërkon një medalje.

Nuk ka rëndësi se kush je dhe çfarë ke arritur, por nëse falë punës tënde mund të ndihmosh skuadrën e të rinjve.”

Lajme të tjera

Lajmet e fundit