Mund të kishte bërë një karrierë të ndrritur, tani rrezikon burgun për shkak të prostituave minorene. Vetëshpallet fajtor

20 Tetor 2021
16:52
Telesport

Rasti i lojtarit të arrestuar me akuzën e rëndë se i është drejtuar “prostitucionit të fëmijëve” po bën bujë në Francë. Dyshimet në lidhje me identitetin e futbollistit, kombëtar dhe militant te Nimes në kategorine e dyte, janë publikuar nga L’Equipe: është senegalezi Sidy Sarr i cili, pasi u arrestua të hënën, mbeti në burg gati të dëgjohej nga magjistrati i tij sot.

Sidy Sarr u fut në telashe për një histori me një dinamikë të veçantë për të thënë aspak. Mesfushori afrikan i lindur në vitin 1996, sipas thashethemeve të fundit, do të kishte konfirmuar akuzën që i kushtoi arrestimin, domethënë të kishte marrëdhënie konsensuale dhe të paguar me dy të mitur të moshës 17 vjeç.

E gjitha filloi me ankesën e Sarr për vjedhjen e makinës së tij nga “vajzat e reja”. Ishin pikërisht të miturit ata që e morën makinën në përpjekje për ta rishitur, pa sukses: në fakt ata e gjetën veten që duhej të përballeshin me njerëz që i kërcënonin, duke i detyruar kështu të shkonin në polici.

Në stacionin policor, qartësia u bë në të gjithë çështjen, me arrestimin e mëvonshëm të lojtarit të mbajtur më pas pas hekurave deri më sot.

Ndërsa Nimes nuk e komentoi këtë çështje, disa thashetheme qarkulluan menjëherë mbi protagonistin e mundshëm të rastit të keq. Në fillim, identiteti i lojtarit nuk u zbulua, me treguesin e vetëm që lidhet me mungesën e tij në ndeshjen e fundit të ligës të caktuar të hënën e kaluar në Ligue 2. Në orët e fundit, megjithatë, pavarësisht heshtjes së Nimes, u sqarua situata dhe Sarr hyri në syrin e stuhisë.

Sarr, i cili është përballur me shumë lëndime në sezonet e fundit (vetëm 34 ndeshje të luajtura), dukej i destinuar të largohej verën e kaluar.

Për meritën e tij edhe përvojat me Lorient dhe Châteauroux, me një të kaluar gjithashtu në ligën kryesore transalpine, 6 paraqitje me ekipin kombëtar të të rriturve me dy gola.

Fatkeqësisht për të, edhe për shkak të problemeve fizike, ai nuk ishte në gjendje të konfirmonte pritjet e vendosura tek ai gjatë përvojave të tij të rinisë, kur kishte magjepsur me përfaqësuesen e Senegalit Under 20 vjeç. Tani një çështje jashtë futbollit që mund të ndikojë negativisht në karrierën e tij…

Lajme të tjera

Lajmet e fundit