“Na ka mallkuar”, deklarata e frikshme e Eden Hazard bëhet virale

back button
18 Mars 2023
21:55
Denis Hakanaj

Tifozët mendojnë se Eden Hazard “mallkoi” Chelsean pasi deklarata e tij e frikshme e lamtumirës u rishfaq dhe u bë virale. Lojtari belg siguroi transferimin e tij të ëndrrave te Real Madrid nga Blues në vitin 2019 në një marrëveshje prej 130 milionë sterlinash.

Hazard, 32 vjeç, u transferua te Chelsea në vitin 2012 dhe konsiderohet si një nga lojtarët më të mirë të klubit që ka fituar dy herë Premier League, FA Cup, League Cup dhe Europa League në dy raste.

Kur ylli, i cili shënoi 110 gola në 352 paraqitje, u largua, ai lëshoi një deklaratë ku shkruhej: “Tifozët e Chelsea-t dhe Chelsea do të jenë gjithmonë të veçantë për mua. Shpresoj që të luajmë kundër njëri-tjetrit në Champions League sezonin e ardhshëm dhe çdo sezon, në mënyrë që të mund të takohemi përsëri”.

Dhe, çuditërisht, dëshira e tij është përmbushur pothuajse plotësisht. Dy skuadrat e shmangën njëra-tjetrën në sezonin 2019/20, por ato janë përballur me njëra-tjetrën çdo sezon pasues në Champions League. Chelsea mundi Real-in me rezultatin e përgjithshëm 3-1 në gjysmëfinale në 2021 përpara se të vazhdonte ta fitonte kompeticionin.

Më pas, sezonin e kaluar, ata u vunë sërish përballë nga shorti në çerekfinale, vetëm këtë herë ishin gjigantët e La Liga-s që triumfuan me rezultatin e përgjithshëm 5- dhe ta fitonin trofeun.

Tani Chelsea do të përballet sërish me Real Madrid muajin e ardhshëm në çerekfinalet e Champions League – dhe disa tifozë besojnë se Hazard i “mallkoi” ata me dëshirën e tij të shprehur katër vjet më parë.

Njëri shkroi në Twitter: “Dëshira e tij u realizua, ai është me të vërtetë një magjistar, ai duhet të bëjë disa parashikime të Champions League”. Një tjetër komentoi: “Na mallkoi pasi nuk u përball kurrë më parë në Champions me ata”. Ndërsa një tifoz tjetër shkroi: “Faleminderit për mallkimin Eden”.

Hazard ka zhgënjyer në Bernabeu pasi pësoi një numër të vazhdueshëm dëmtimesh. Ai ka shënuar vetëm shtatë gola dhe ka dhënë 11 asiste në 73 ndeshje për klubin.

Lajme të tjera

Lajmet e fundit