Nagelsmann nuk i beson “blofit” parizien mbi Mbappe! Ka lexuar komunikatën dhe një fjali nuk e bind…

back button
3 Shkurt 2023
19:07
Telesport

Trajneri i Bayern Munichut, Julian Nagelsmann tha sot ne konference se ai mendon se Kylian Mbappe do të luajë për Paris Saint-Germain në ndeshjen e parë të Ligës së Kampionëve, duke akuzuar klubin francez se “luan poker”. PSG njoftoi të enjten se sulmuesi i yllit do të mungojë “deri në tre javë” për shkak të një dëmtimi në kofshë, duke e përjashtuar atë nga përplasja e 14 shkurtit në kryeqytetin francez.

“Unë nuk mendoj se ai do të jetë jashtë,” tha Nagelsmann, duke pretenduar se kampionët e Ligue 1 kishin dhënë një diagnozë spekulative për gjendjen e yllit. “Nuk e di se çfarë ka, (por) supozoj se po luan. Ajo që thuhet në faqen e internetit është e paqartë. Nëse nuk është një dëmtim strukturor, nuk mund ta imagjinoj që ai të humbasë ndeshjen, por nuk e di. Po përgatitem për ndeshjen sikur ai do të luajë.

Mbappe, i cili ka 25 gola për PSG-në këtë sezon, përfshirë shtatë në Ligën e Kampionëve, u zëvendësua në minutën e 21-të të fitores 3-1 të skuadrës së tij ndaj Montpellier të mërkurën. Krahas Mbappes, të dy Neymar dhe Sergio Ramos janë aktualisht nën retë e fitnesit për skuadrën franceze, por të dy duhet të jenë të aftë në kohë për përballjen me Bayernin.

Skuadra e Nagelsmann ka shqetësimet e veta për lëndime, me mungesat afatgjata të portierit Manuel Neuer, mbrojtësit të krahut Noussair Mazraoui dhe mbrojtësit Lucas Hernandez. Sulmuesi Sadio Mane ka qenë jashtë që nga nëntori, por është rikthyer në stërvitje, megjithëse nuk do të luajë në Parc des Princes.

“Unë e pres atë në mes ose në fund të shkurtit,” tha Nagelsmann. “Duket mirë dhe ai nuk ka më dhimbje. Por ai do të humbasë ndeshjen e parë kundër Parisit.” Me gjashtë fitore nga gjashtë ndeshje, Bayern është i pamposhtur në Ligën e Kampionëve këtë sezon, por ka barazuar tre ndeshjet e fundit të ligës përpara ndeshjes së së dielës me Wolfsburg.

Bayern aktualisht është në vendin e parë në Bundesligë, por është vetëm një pikë larg Union Berlin. Tre skuadra të tjera — RB Leipzig, Borussia Dortmund dhe Freiburg — janë brenda një fitoreje nga 31 herë fituesit e Bundesligës.

Lajme të tjera

Lajmet e fundit