Napoli, De Laurentiis nën hetim: “fajin” e ka Osimhen

26 Shtator 2023
16:46
Denis Hakanaj
back button

Presidenti i Napolit, Aurelio De Laurentiis, është nën hetim nga prokuroria e Romës për krimin e dyshuar të kontabilitetit të rremë.

Një akt i detyrueshëm pas dërgimit të dokumenteve nga prokurorët e Prokurorisë së Napolit.

Hetimet nga Prokuroria Publike e Romës rrjedhin nga fitimet e supozuara fiktive kapitale që do të ishin krijuar nga blerja e Victor Osimhen.

Sulmuesi nigerian u transferua te Napoli nga Lille në verën e vitit 2020.

Tashmë në qershor të vitit 2022, me mandat të prokurorëve të Napolit, Guardia di Finanza kishte sekuestruar dokumentet që kishin të bënin me blerjen e nigerianit me kontrollet që u bënë mes Castel Volturno, Romës dhe Francës.

Lajme të tjera

Lajmet e fundit