Merkato

Napoli nis gjuetinë për sulmuesin e PSV…

Hirving Lozano kthehet në modë për merkaton në Itali.

Sipas asaj që ka bërë të ditur “Radio Marte”, Napoli ka nisur të lëvizë seriozisht për të marrë sulmuesin meksikan nga PSV Eindhoven.

Klubi italian kërkon ta largojë nga kthetrat e disa klubeve europiane, për ta marrë si zëvendësues i Callejon, që nuk është më një djalë i ri dhe për të marrë masa nëse transferimi i Amin Younes do të dështojë edhe në verën e ardhshme.

Më shumë nga Merkato