Natë e madhe në Amsterdam, futboll shampanjë dhe tifozeri “drithëruese”. Ten Hag: Ky pasion… (VIDEO)

20 Tetor 2021
1:51
Telesport

Atmosfera ne Amsterdam sot gjate Ajax-Dortmund ishte mrekulli. Tifozeria e “Harketareve” nuk pushoi as edhe 1 minute…

Trajneri i Ajax, Erik ten Hag, pas katër golave ​​ndaj Dortmundit te Marco Rose i tha Amazon Prime pas ndeshjes: “Jam vërtet krenar për ekipin tim. Performancë fantastike e djemve të mi, të cilët luajtën futboll të jashtëzakonshëm”.

Ai pastaj shpjegoi: “Ne donim të kishim një pasion për lojën, ishte një nga përparësitë tona sonte. Lojtarët e mi kanë qenë të jashtëzakonshëm në këtë drejtim dhe kanë krijuar shumë raste. Por ajo që më pëlqeu më shumë ishte mënyra e shtypjes. Jam i lumtur që kam fituar dhe kam fituar me futboll fantastik, por na presin tri ndeshje”.

 

Lajme të tjera

Lajmet e fundit