Në Angli duan yllin e Milan-it, ofrohet 60 milionëshi në këmbim

12 Janar 2022
18:17
Denis Hakanaj

Blerja e Theo Hernandez nga ana e Milan-it ka qenë sigurisht nga një lëvizjet më të goditura të sezoneve të fundit.

Intuita e Maldini-t ka rezultuar korrekte, francezi po shkëlqen me kuqezinjtë dhe po konfirmohet protagonist në rolin e tij.

Problemi për Djallin është se paraqitjet e mira të francezit kanë tërhequr vëmendjen e klubeve të mëdha.

Sipas 90min.com, Manchester City po mendon t’i ofrojë Milan-it Bernanrdo Silva-n në këmbim të Theo-s.

Fantazisti portugez është kërkuar më parë nga Milan-i, vlerësimi i të dy lojtarëve është rreth 60 milionë euro.

Kjo do të ishte një ofertë që do të tundonte kuqezinjtë dhe operacioni do të finalizohej në verë.

Një përforcim si Bernardo Silva do të rriste ndjeshëm cilësinë e skuadrës dhe do t’i ofrontë më shumë zgjidhje në sulm Pioli-t.

Lajme të tjera

Lajmet e fundit