Neville “mbështet” rebelët e Old Trafford: Të gjithë duhet si ata, Manchester United u shkatërrua…

3 Maj 2021
18:40
Telesport

Fjalë të forta, ato të Gary Neville, pas ngjarjeve të djeshme në Manchester United-Liverpool, ku protesta e tifozëve të djajve të kuq që pushtuan fushën e bëri të pamundur zhvillimin e ndeshjes.

Megjithatë, ish-mbrojtësi, tani një komentator i vlerësuar, nuk fajësoi qëndrimin e protestuesve, përkundrazi: “Të gjithë tifozët duhet të bashkohen në atë që kanë bërë tifozët e Manchester United sepse, sinqerisht, ajo që pronarët bënë dy javë më parë ishte vërtet e rrezikshme për futbollin anglez dhe nuk duhet ta harrojmë atë”.

Aludimi është qartë për projektin Superligë që lindi dhe përfundoi brenda 48 orësh: “Glazer dhe 11 pronarët e tjerë të klubeve të përfshirë donin të shkatërronin futbollin evropian”, tha ai, duke shtuar: “Joel Glazer thotë se dëshiron të rimarrë besimin t tifozëve të këtij klubi, por ai kurrë nuk e gëzoi besimin e tyre. Ai kurrë nuk komunikoi me ta, asnjë fjalë.

Klubi që ata zgjodhën në 2004 kishte stadiumin më të mirë në vend, një ekip që shkoi shumë në Champions League dhe që fitoi Premier League çdo dy vjet më së shumti.

Tani stadiumi është i ndryshkur dhe skuadra nuk ka arritur në gjysmëfinalet e Ligës së Kampionëve për 10 vjet, duke mos fituar Premier për 8 vjet”.

Lajme të tjera

Lajmet e fundit