Newcastle tenton “rilindjen” dhe peshkon 4 emra nga Manchester United që në janar

11 Tetor 2021
17:41
Telesport

Donny van de Beek, Jesse Lingard, Anthony Martial dhe Eric Bailly. Këto janë disa nga objektivat e Newcastle, i cili mund të përfitojnë nga “teprica e madhe” e Manchester United për të përforcuar skuadrën në janar.

Siç raportohet nga Daily Mirror, pronësia e re është padyshim shumë ambicioze dhe menjëherë dëshiron të ringjallë ekipin, duke ndërtuar një bazë të mirë për sezonin e ardhshëm në tregun dimëror.

Por, duhet pare se si do te veproje dhe se cilin do te zgjedhe trajner, duke qene se pikerisht trajneri i ri mund te marre pjese ne merkato.

Lajme të tjera

Lajmet e fundit