Kampionatet në Europë

Neymar do Real Madridin, vazhdon të tregojë shkëputjen e tij ndaj PSG

Neymar nuk dëshiron të vazhdojë te PSG. Dëshira e tij është të luajë sezonin e ardhshëm në Madrid dhe dje ai la një tjetër shfaqje të shkëputjes nga ekipi parizien. Ndërsa shokët e tij u shpallën kampionë të Ligue 1, duke mundur 7-1 Monakon, transferimi rekord botëror (222 milionë euro) ishte në argëtim, duke luajtur poker “on line” në Brazil.

Lojtari vetë u ngrit për ta fotografuar Instagram-in e tij, ku ju mund të shihni se është dule luajtur poker, ndërsa në sfond është imazhi televiziv me takimin PSG-Monako. I pranishëm dje në “Parc des Princes” ishte babai i tij.

Me titullin e ligës tashmë të fituar, paraardhësi i Neymar Jr dëshiron që PSG të bjerë dakord të negociojë me Real Madridin për transferimin e djalit të tij. Më 9 mars, “AS” zbuloi takimin që u mbajt nga emisarët e Real Madridit, babai i lojtarit dhe dy avokatët, në Paris, për të eksploruar nënshkrimin.

Në takim, përfaqësuesit e klubit të bardhë informuan prindin e yllit brazilian për interesin që kanë të nënshkruajnë me djalin, si dhe strategjinë për të bindur PSG dhe shpërblimet që do të marrë Neymar Jr., bonuse dhe pagë vjetore.

Synimi i Real Madridit është mbyllja e operacionit para fillimit të Kupës së Botës dhe PSG fillon të ketë dyshime rreth vazhdimësisë së Neymar në radhët e veta. Në fakt, siç është publikuar në “Le Parisien”, në mbledhjen e mbajtur shkurtin e kaluar në mes Antero Henrique, drejtor sportiv i klubit të Parisit, dhe agjentit të një lojtari, identiteti i të cilit nuk është zbuluar.

Përfaqësuesi ishte i interesuar mbi gjendjen e Neymar, pasi projekti i PSG nuk do të jetë aq tërheqës, nëse braziliani nuk qëndron në skuadër. “A do të qëndrojë Neymar me ekipin në sezonin e ardhshëm?” – ishte pyetja. “Nuk mund ta garantoj atë”, – tha Henrique, gjithmonë sipas informacioneve nga mediat franceze, shumë afër PSG-së.

Më shumë nga Kampionatet në Europë