Ligue 1

Neymar ka vendosur të mos luajë më te PSG

Pak ditë pasi Paris Saint-Germain u eliminua në 1/8-at e Champions League, Neymar i ka thënë të atit se nuk donte të vishte më fanellën e klubit francez dhe i ka kërkuar të negociojë transferimin e tij te Real Madrid sa më shpejtë të jetë e mundur.

Sipas ABC, braziliani ka vendosur të mos luajë më për ngjyrat e SPG. “Nuk do të shkoj më në Paris, vendimi është i final,” thuhet të jetë shprehur ai drejt familjes dhe shokëve.

Nemyar Sr. Ka për detyrë të shfrytëzojë këto tre muaj teksa i biri i tij është i dëmtuar për të negociuar me presidentin Al-Khelaifi dhe shefin e Real Madrid Florentino Perez. Nuk do të jetë e lehtë.

 

Neymar madje është gati të ulë pretendimet e tij financiare vetëm për të finalizuar transferimin. Ish-lojtari i Barcelona-s mendon se nuk është pritur mirë nga tifozët, dhe nuk është ambientuar me pjesën më të madhe të skuadrës që prej transferimit të tij në verë.

“Nëse vij këtu, një kampionat pa traditë, dhe më vërshëllejnë, nuk dua të luaj për asnjë minutë tjetër këtu,” është shprehur Neymar drejt familjes së tij.

Më shumë nga Ligue 1