NGA ANGLIA: Inter, kujdes Lukaku! Sheikët ia kanë vënë syrin

8 Mars 2021
16:53
Telesport

Romelu Lukaku në fokusin e Manchester City të Pep Guardiola. Në kërkim të trashëgimtarit të Sergio Aguero për sezonin e ardhshëm, kryesuesit e Premier League tashmë janë duke lëvizur për të blerë një numër të ri 9 për sezonin e ardhshëm dhe një nga objektivat e saj të parë në sulmuesin belg.


Për Guardiola – shkruan tabloidi anglez ‘The Athletic’ – Lukaku ka karakteristika të përshtatshme për ato që i duhen ekipit të tij, që është një qendërsulmues në kuptimin e vërtetë të fjalës, i cili di të mbrojë topin, ulë krosimet por edhe shkëmbejë pasime me shokët e ekipit.

Lajme të tjera

Lajmet e fundit