Nga Liverpool te Werder Bremen, Keita: “E kuptoj që pyesni veten pse por…”

9 Qershor 2023
18:54
Telesport
back button

Naby Keita është zyrtarizuar si lojtari i ri i Werder Bremenit, i liruar në fund të kontratës së tij nga Liverpool. Mesfushori 28-vjeçar bëri deklaratat e para për kanalet zyrtare të klubit të tij të ri: “E kuptoj që shumë njerëz po pyesin pse po kaloj nga Liverpooli te Werder!

Kur takova trajnerin dhe drejtorin sportiv më thanë për projektin e klubit, fola se kam qenë me familjen time për një kohë të gjatë kështu që më duhej të bëja një zgjedhje dhe zgjodha Werderin. Jam shumë i lumtur me këtë vendim, do të jap gjithçka për këtë ekip në vijim sezon.”

Do të jetë një rikthim në Bundesligë. “Shpresoj të vazhdoj atje ku e lashë, nga kohët e vjetra. Sigurisht, disa gjëra kanë ndryshuar, por edhe kur isha në Angli vazhdova të ndjek Bundes dhe talentet e tij të rinj. Futbolli anglez është shumë i ngjashëm, më pëlqente të luaja atje, por mezi pres të kthehem në Gjermani”.

Lajme të tjera

Lajmet e fundit