Ngriu Interin në fund të pjesës së parë, ish-juventini Zaza: Goli dedikim për Belotti, ai po ndiqet keq

22 Nëntor 2020
16:04
Telesport

Pas 45 minutash, Torino është në avantazh në fushën e Interit falë golit në fund të pjesës së parë të shënuar nga Simone Zaza.

Ky i fundit në pushim foli për mikrofonët e Dazn: “Fatkeqësisht Belotti u lëndua dhe unë po luaj në vendin e tij. Ne po bëjmë pothuajse gjithçka në mënyrë perfekte, qëllimi është fitorja pas kësaj gjysme të parë.

Por ne e dimë që tani do të jetë edhe më e vështirë dhe do të jetë e nevojshme për të rimarrë energjitë e duhura që të përballojmë 45′ e dyta.

Unë përqafova të gjithë stolin dhe Belotti veçanërisht sepse e di se ai ka këtë problem që e mundon për disa javë. Ekziston një marrëdhënie e bukur mes nesh, nuk jemi në garë. Golin iu dedikoj shokëve të mi të ekipit, familjes time dhe miqve të mi”.

Lajme të tjera

Lajmet e fundit