Nis zyrtarisht Premier League 2022-23! Realizon Arsenali golin e parë, Martinelli protagonist (PAMJET)

5 Gusht 2022
21:31
Telesport

Pas hidherimit te sezonit te shkuar qe nuk arriten dot Champions League, Arsenali sivjet kerkon revanshin dhe e ben edhe me nje merkato te mire. Klubi ka investuar jo pak dhe pret rezultate.

Premier League hapet me Crystal Palace-Arsenal dhe sezoni 2022-2023 ka nisur sonte ne Londer. Revolucion taktik për Arteta, që konfirmon Saliba në mbrojtje dhe vendos Saka në korsinë e djathtë. Xhaka në drejtim, Odegaard në fantazi dhe Martinelli-Jezus përpara. Debutimi i majtë për Zinchenko.

Pas disa sulmesh, Arsneali ka gjetur golin e pare dhe pikerisht lojtari qe ne parasezon ka shkelqyer, Martinelli, ka shenuar golin e avantazhit. Skema e bukur e Topçinjve, me Zinçenkon, i cili qëndron pas bllokut të shokëve të skuadrës, duke vepruar si bankë për brazilianin që, i vetëm, mbështet pas Guaita-s!

VIDEO E GOLIT

Lajme të tjera

Lajmet e fundit