Një lajm i mirë për Bayernin, por djaloshi i kristaltë mbetet jashtë

2 Qershor 2020
22:22
Eraldo Harlicaj

Bayern Munchen ka marrë disa lajme të mira, pasi mesfushori Thiago Alcantara është kthyer në dispozicion të trajnerit Hansi Flick. Spanjolli do të jetë gati për teknikun e tij që në ndeshjen e radhës të Bundesligës.

Lajmi i keq për trajnerin Hansi Flick vjen nga Lucas Hernandez. Mbrojtësi ende nuk është rikthyer me grupin për shkak të dëmtimit të tij. Francezi ka patur shumë probleme në sezonin e tij të parë në Gjermani.

Ai ka patur shumë dëmtime që nuk e kanë lënë të shprehet si duhet. Kjo ka bërë që besimi për mbrojtësin të ulet dhe të mendohet shitja e tij. Bayerni është gati ta fusë në marrëveshjen për Lorey Sane.

Lajme të tjera

Lajmet e fundit