Njeriu me mbiemrin e paprononcueshëm debuton në Serie A me gol! Përralla “Napoli” si Maradona në vitin 1984 (PAMJET)

15 Gusht 2022
19:16
Telesport

Verona-Napoli dhe historia… Pikerisht ajo e nje djaloshi qe eshte nenvleresuar si blerje por qe sigurisht kur Napoli e siguroi perpara se te largohej Insigne shume qeshen. Ne fushe, ai do te deshmoje te kunderten.

SI MARADONA – Kush e di nëse në Gjeorgji, ku e quajnë “Kvaradona”, dikush i tha Kvaratskhelia se edhe ai sot debutoi në Serie A me Napolin në Verona ashtu siç ndodhi më 16 shtator 1984 në Pibe de Oro, shkruan Gazzetta dello Sport duke kujtuar fillimi i aventurës së Diego-s, vulosur nga gjermani Briegel:

“Historia e Kvaratskhelia me klubin e tij të ri do të fillojë në gusht, në një pasdite që premton të jetë e nxehtë në Bentegodi falë rivalitetit historik mes dy mbështetësve. Sytë e napolitanëve do të jetë gjithçka për të dhe gjithashtu ata të mbrojtësve të Veronës, sepse padyshim që e panjohura tremb dhe deri më sot nuk dihet ende se çfarë ndikimi do të ketë Kvaratskhelia në Serinë A.

Deri tani ish-Dinamo Batumi ka bërë përshtypje në stërvitje dhe në miqësore. por sigurisht që ishte vetëm futbolli në verë, tani është serioze”. Dhe si nje perralle, ka ardhur edhe goli i pare me fanelen e Napolit, minuta e 37-te… Nje krosim i forte nga krahu dhe ne shtyllen e dyte me koke gjeorgjiani shenon!

Me pas, festimi si “bukuroshja e fjetur”… Njeriu me mbiemrin e paprononcueshem ka realizuar dhe tani sigurisht sikleti do te jete i komentuesve… Verona kishte kaluar ne avantazh me Lasagna perpara.

VIDEO E GOLIT

 

Lajme të tjera

Lajmet e fundit