“Nuk do ta paguajmë ne…” Maldini, mesazh yllit të Milanit!

26 Shtator 2022
18:10
Telesport
back button

Paolo Maldini këmbëngul se Rafael Leao dëshiron të qëndrojë në Milano, por “nuk është i pashitshëm” duke sugjeruar që klubi nuk do të paguajë një pjesë të gjobës së tij për Sporting CP. Anësori portugez e sheh kontratën e tij të skadojë në qershor të vitit 2024.

Kuqezinjtë kanë qenë në bisedime me agjentin e tij Jorge Mendes për një marrëveshje të re, por duket se nuk janë afër arritjes së një marrëveshjeje për momentin. 23-vjeçari i detyrohet mbi 16 milionë euro ish-klubit të tij Sporting CP, pasi e ndërpreu kontratën e tij në mënyrë të njëanshme në 2018.

Ai iu bashkua Lille si agjent i lirë në atë kohë, përpara se të përfundonte një transferim prej 30 milionë euro te Milani në 2019. “Leao ka një situatë të ndryshme që vjen nga transferimi i tij te Lille”, tha Maldini për La Gazzetta Dello Sport.

“Kjo ka ndikim, bashkëbiseduesit kanë ndryshuar shpesh, por Rafa na është mirënjohës dhe unë e marr parasysh atë që thotë. Rafa e kupton se rruga për vitet e ardhshme duhet të jetë në Milan. Ai e kupton dhe e thotë.

Do të ketë një negociatë dhe ne e dimë se lojtarët e fortë duhet të paguhen për vlerën e tyre. Nëse skuadra përmirësohet më tej, ai do të ketë gjithçka për të bërë edhe më shumë. Atëherë, sigurisht, askush nuk është i pashitshëm, në asnjë ekip në botë.”

Raportet e fundit në Itali sugjerojnë se Milani është gati t’i ofrojë Leaos një marrëveshje të re 6.5 milionë euro në vit, por sulmuesi gjithashtu dëshiron që gjigantët e Serisë A të paguajnë një pjesë të gjobës së tij, diçka që Milani nuk duket i gatshëm ta bëjë. Kur u pyet nëse është optimist për arritjen e një marrëveshjeje me Leaon, Maldini u përgjigj: “Po, me të, por ne nuk kemi të bëjmë me Sporting CP”.

Lajme të tjera

Lajmet e fundit