“Nuk do të rinovojë”, Messi merr vendimin: Do të largohet nga Parisi me kosto zero

27 Shtator 2022
17:47
Denis Hakanaj

Sipas raportimeve, LIONEL MESSI do të largohet nga Paris Saint-Germain me kosto zero verën e ardhshme. Argjentinas nënshkroi një marrëveshje dyvjeçare me gjigantët francezë në vitin 2021.

Megjithatë, sipas portalit Beteve në Spanjë, Pleshti planifikon të refuzojë çdo ofertë të për rinovimin e kontratës me kampionët e Ligue 1. Dhe kjo do të thotë se Messi do të jetë pa ekip në fund të sezonit.

Messi, 35 vjeç, kaloi një sezon të parë të vështirë në Parc des Princes – pavarësisht se fitoi titullin. Ai shënoi vetëm gjashtë gola në kampionat,  numri i tij më i ulët që kur u bë lojtar i rregullt i Barcelona-s në sezonin 2005-06.

Shtatë herë fituesi i Topit të Artë ka arritur tashmë katër në tetë paraqitje këtë sezon, ndërsa skuadra e Christophe Galtier kryeson me një avantazh prej dy pikësh renditjen.

Pasi shënoi një gol të mrekullueshëm me kombëtaren fundjavën e kaluar, Messi zbuloi se më në fund po shijonte sërish futbollin pas vështirësive të sezonit të kaluar.

Ish-kapiteni i Barcelona-s tha: “Ndihem mirë, ndihem ndryshe nga viti i kaluar. E dija që do të ishte kështu. Ndihem më mirë me klubin, shokët e skuadrës, lojën. Po filloj ta shijoj sërish”.

Ka pasur zëra për një kthim të Messi-s te Barcelona sezonin e kaluar, por ai gjithmonë ka dashur të respektojë marrëveshjen e tij dyvjeçare me PSG-në, kështu që do të qëndrojë në Paris të paktën deri në vitin 2023.

Por tani gjigantët katalanas me siguri do të përpiqen dhe do të bëjnë gjithçka që munden për të joshur ish-sulmuesin e tyre të rikthehet në Nou Camp me kosto zero.

Lajme të tjera

Lajmet e fundit