“Nuk është normal”, kërkesa e Mudryk për kameramanin çmend tifozët

29 Maj 2023
16:50
Denis Hakanaj
back button

Mykhailo Mudryk duket se i ka thënë një kameramani që ta filmonte atë nga një kënd më i mirë teksa ai mori pjesë në xhiron e nderit të Chelseat në fund të sezonit.

Sezoni i zymtë i Chelsea-t përfundoi me një barazim 1-1 në shtëpi ndaj Newcastle, në të cilin Mudryk qëndroi në stol.

Ukrainasi ka pasur vështirësi të përshtate pas transferimit të tij prej 88 milionë sterlinash nga Shakhtar Donetsk në janar dhe nuk ka shënuar për Blutë në 15 ndeshje.

22-vjeçari ende duket se ka akoma mbështetjen e tifozëve të Chelseat, të cilët presin plotësisht që ai të dalë mirë. Sulmuesi i krahut i ka argëtuar tifozët me veprimet e tij gjatë xhiros së nderit të fundit të sezonit.

Mudryk, së bashku me pjesën tjetër të shokëve të tij të skuadrës, po filmoheshin teksa duartrokitnin tifozët. Ai u ndal papritur dhe u shfaq duke i thënë kameramanit të ndryshonte këndin.

Kameramani u detyrua dhe u zhvendos në anën tjetër – dhe tifozët e Chelsea i kanë pëlqyer gjestet e Mudryk.

Njëri tha: “Ky djalë nuk është normal”. Një i dytë komentoi: “Këtij djali nuk i mungon besimi, besoj se do t’ia dalë të ketë sukses në fushë”.

Mudryk ka tërhequr më shumë vëmendje për veprimet e tij jashtë fushës sesa në të që kur mbërriti në Londër.

Ai u kritikua javën e kaluar për postimin e një videoje në rrjetet e tij sociale të një burri në një palestër me pjesën e pasme pak të zbuluar dhe u kritikua ashpër në internet.

Mudryk gjithashtu duhej të kërkonte falje pasi përdori një sharje racore në një nga videot e tij në TikTok.

Lajme të tjera

Lajmet e fundit