Nuk vjen rinovimi, Real gati t’i “vjedhë” yllin Serisë A

19 Shtator 2023
15:12
Denis Hakanaj
back button

Real Madrid ka vënë në shënjestër Paulo Dybala-n.

Kampioni argjentinas nuk ka rinovuar akoma me Roma-n dhe një kusht mund ta bëjë të largohet për një çmim qesharak.

Bëhet fjalë për klauzolëën e përfshirë në kontratën e tij për klubet jashtë Italisë. kështu, kostoja e kartonit të tij verën e ardhshme është vetëm 12 milionë euro.

Të vetëdijshëm për këtë mundësi, sipas Defensa Central, Los Blancos po e monitorojnë me shumë kujdes situatën.

Në rast se Dybala nuk do të rinovojë me verdhekuqtë, madrilenët mund të sigurojnë një yll tjetër për skuadrën e tyre verën e ardhshme.

Lajme të tjera

Lajmet e fundit