ORA E FUNDIT: Firmos Hakimi, zbulohet detaji i parë i kontratës

30 Qershor 2020
18:04
Eraldo Harlicaj

Achraf Hakimi ka nënshkruar me Interin sipas asaj që bën me dije gazetari Gianluca Di Marzio. Ky i fundit ka bërë me dije se ish-lojtari i Dortmundit u bind nga zikaltrit dhe tani ka hedhur firmën në kontratën e re.

Marokeni ka firmosur deri në vitin 2025 me skuadrën italiane. Ai la ekipin e Real Madridit, pasi skuadra spanjolle nuk e riktheu në Bernabeu pas huazimit në Gjermani. Hakimi u sakrifikua nga trajneri Zinedine Zidane për të konfirmuar Carvajalin.

I riu nuk pranonte stolin dhe kjo është arsyeja se pse vendosi të ndahej përfundimisht nga Reali për të kaluar tek Interi. Trajneri Antonio Conte e sheh si përfekt për skemat e tij, prandaj do e vendosë në qendër të projektit.

Lajme të tjera

Lajmet e fundit