ORA E FUNDIT: Klopp merr talentin e sulmit, Liverpool shton presionin te “3 musketierët”

2 Dhjetor 2019
14:37
Eraldo Harlicaj

Jadon Sancho është emri që po çmend të gjithë klubet më të mëdha të Europës. Anglezi është mërzitur në Gjermani me Dortmundin dhe kërkon largimin që në merkaton e janarit. Ai ka patur krisje me drejtuesit dhe është dënuar në ndeshjet e fundit, por talenti i tij nuk diskutohet. 

Një burim pranë klubit të Dortmund në Gjermani bën me dije se sulmuesi i ri është pranë Liverpoolit. Trajneri Jurgen Klopp është i dashuruar me futbollistin dhe kërkon ta rrëmbejë të riun. Kryesuesit e kampionatit anglez dhe fituesit e Champions Leagues duan të kenë në despozicion sulmuesin që në merkaton e janarit. 

Afrimi i tij do të sillte më shumë rivalitet për “3 musketierët” Firminho-Salah-Mane. Klopp nuk ka një zëvendësues të denjë për ta, prandaj dhe blerja e Sanchos do të ishte e mirë duke bërë që sulmi të ketë mundësi të pushojë. Të 3 lojtarët po luajnë çdo 3 ditë, ndërsa Sancho nga krahu tjetër është e ardhmja. Ai ka luajtur 11 ndeshje në kampionat këtë sezon, 10 i ka nisur si titullar dhe ka shënuar 5 gola. 

Lajme të tjera

Lajmet e fundit