Pamje të frikshme, sportistët tregojnë “shenjat e luftës” (fotot)

29 Prill 2020
11:42
Alfred Lleshi

Sporti është i bukur për ata që e shohin si spektatorë, por tejet i lodhshëm dhe impenjues për ushtruesit. Kuptohet, ka dispilina që kërkojnë më shumë djersë e sakrificë, pse jo edhe gjak në disa raste, kur fati të braktis, apo kundërshtari i kalon caqet e “fair play”.

Në shumicën e rasteve nevojiten duart e arta të kirurgëve, për të riparuar sadopak dëmtimet në pjesë të ndryshme të trupit, që nuk do t’i pësonin edhe në vijën e parë të luftës. Megjithatë, pasojat mbeten për tërë jetën, si “tatuazhe” të padëshirueshme në lëkurë, fytyrë e kudo.

Më poshtë, përmes fotova, po ju njohim me sportistët elitë të disa disiplinave, që jetojnë me “shenjat e luftës” në trup…

Marc Márquez

Ryan Mason

Lindsey Vonn

Ángel Correa

Juanfran

Felipe Massa

Joseba Beloki

Igor Astarloa

Juninho

Santi Cazorla

Ederson

Alejandro Valverde

Alberto Contador

Jonathan Woodgate

Katie Ormerod

Fran Kitching

Brandon Jennings

Sergio Canales

De la Red

Big Van Vader

Paige VanZant

Jesé

Alistair Overeem

Nate Diaz

Varane

Jorge Martín

Bruno Hortelano

 

 

Lajme të tjera

Lajmet e fundit