Partizani dhe Skënderbeu finalistët e Kupës së Pavarësisë për femra

26 Nëntor 2022
9:16
Gentian Spiri

Partizani dhe Skënderbeu janë dy ekipet finaliste të Kupës së Pavarësisë në volejboll për femra, turne që po zhvillohet në Tiranë (në sallën e loërave në Farkë). Dy ekipet shqiptare dominuan në fushë në dy ndeshjet gjysmëfinale, duke u kualifikuar me lehtësi në finale.

Partizani mposhti 3-0 (25-23, 25-21, 25-17) rivalët e Fer Volej, në një ndeshje që pati rivalitet vetëm në setin e parë. Më pas, kryeqytetaset dominojnë në fushën e lojës, duke u shkëputur e dituar pa shumë mund. Po 3-0 fiton edhe Skënderbeu kampion, që mposhti Dritën (25-20, 25-22, 25-17).

Sot do të luhen ndeshjet gjysmëfinale për meshkuj dhe të dielën do të luhen dy sfidat finale.

Kupa e Pavarësisë-Femra

Drita – Skënderbeu, 0-3

Partizani – Fer Volej, 3-0

Finale

Partizani – Skënderbeu, 27 nëntor

Kupa e Pavarësisë-Meshkuj

Tirana – Luboteni, 26 nëntor

Peja – Partizani, 26 nëntor

Lajme të tjera

Lajmet e fundit