Partizani kundër FC Basel? Skuadrat shqiptare mësojnë kundërshtarët e raundit të dytë

16 Qershor 2021
14:22
Alfred Lleshi

Sot u hodh shorti i raundit të dytë kualifikues të Champions League dhe “Conference League”, edicioni 2021-2022, ndeshjet e të cilit do të luhen më 27/28 korrik. Në këtë tur bashkohen Celtic, PSV Eindhoven, Galatasaray, Olympiacos dhe Crvena Zvezda. 26 klubet janë të ndara në dy seksione: rruga e Champions-it (20 ekipe) dhe rruga e “Conference League” (6 ekipe). Disa çifte do të vendosen plotësisht pasi të përfundojë raundi i parë kualifikues, më 13/14 korrik.

Nëse e kalojnë me sukses provën e parë, skuadrat shqiptare do të kenë këto rivalë në raundin e dytë:
Connah’s Quay Nomads (Uells) / Alashkert FC (Armeni – Teuta (Shqipëri) / Sheriff Tiraspol (Moldavi)
FC Basel (Zvicër)) – Sfintul George / Partizani

AEL Limasol (Qipro) – Siroki / Vllaznia

Craiova (Rumania) – Laçi / Podgorica

Sikurse duket, kundërshtarët e mundshëm janë mjaft të vështirë, me emra si FC Basel, që ka luajtur në fazat e Ligës së Kampionëve gati rregullisht.

Lajme të tjera

Lajmet e fundit