Pas 7 vitesh ku fitoi thuajse gjithçka, arkitekti i River Plate thotë mjaft: “Jam konsumuar, ka ardhur momenti që…”

26 Nëntor 2021
22:28
Telesport

River Plate fitoi kampionatin argjentinas dhe trajneri Marcelo Gallardo mbylli një cikël në krye të Millonarios, me të cilët fitoi të gjithë trofetë e mundshëm (përveç Kupës së Botës për Klube) në shtatë vjet e gjysmë.

Pas kesaj aventure, trajneri foli për të ardhmen e tij, e cila mund të jetë në stolin e Uruguait ose në një klub evropian:

“Ky do të jetë vendimi më i vështirë i jetës sime. Kam dhënë gjithçka për këtë klub dhe për herë të parë kam arritur në fund të kontratës sime. Ka konsumim, ndjej se meritoj të kem mundësinë të mendoj për të ardhmen time”.

Lajme të tjera

Lajmet e fundit