Pas elozheve, Pochettino i bën dalje sulmuesit shqiptar Broja! E zbulon gazeta angleze

28 Nëntor 2023
19:07
Telesport
back button

Chelsea mund të jape “ok” ose driten jeshile per largimin e pesë lojtarëve në merkaton e janarit, pasi Mauricio Pochettino thuhet se iu dha një politikë për transferime me një përforcim dhe një largim. Blutë janë në merkato për më shumë nënshkrime pas një fillimi të dobët të sezonit të ri.

Pavarësisht se ka shpenzuar 1 miliard euro që nga blerja e klubit nga Todd Boehly në vitin 2022, Chelsea qëndron në vendin e dhjetë në tabelë me vetëm katër fitore nga 13 ndeshje.

Skuadra me pamje të re të Pochettino është goditur gjithashtu nga lëndime të shumta të lojtarëve kryesorë. Dhe trajneri argjentinas është i etur të përforcohet me disa fytyra të reja në janar.

Daily Telegraph raporton se pesë yje tani po djersiten për të ardhmen e tyre pasi kanë luftuar për minuta të tëra këtë sezon. Mbrojtësi Trevoh Chalobah nuk ka bërë asnjë paraqitje pasi pësoi një tjetër problem me lëndime.

Qendërmbrojtësi tjetër Malang Sarr është gjithashtu jashtë planeve dhe do të lejohet të gjejë një klub të ri këtë dimër. Ndërkohë, produkti i akademisë Ian Maatsen po shkon drejt një largimi pavarësisht se u përshëndet si një lojtar potencialisht i rëndësishëm nga Pochettino gjatë verës.

Mbrojtësi i majtë, nëntë paraqitjet e të cilit kanë ardhur kryesisht nga bankina dhe në një sërë pozicionesh të ndryshme, i skadon kontrata në vitin 2025 dhe deri më tani ka refuzuar të rinovojë.

Armando Broja mund të largohet nga Chelsea në janar, me sulmuesin shqiptar që nuk po arrin të kapërcejë Nicolas Jackson dhe kërkohet nga West Ham. Anësori Noni Madueke është gjithashtu jashte planeve pasi dështoi t’i lërë përshtypje Pochettinos.

Lajme të tjera

Lajmet e fundit