Futboll

Pas lamtumirës me Real, zbulohet destinacioni i CR7

Referuar raportimeve të të përditshmeve portugeze, ‘Record’ dhe ‘A Bola’, është tashmë e vendosur që Cristiano Ronaldo do të largohet nga Real Madrid, vendimi i tij tashmë duket i parevokueshëm. Motivi? Mosdakordësitë e zakonshme, tashmë të pjekura me presidentin Florentino Perez, përgjegjës për mos mbajtjen e premtimeve që lidhen me rishikimin e kushteve të kontratës së CR7, që nga ana e tij pretendon një rritje të pagesës prej 21 milionë euro, për të barazuar Messin në kuotën e 40 milionë dhe Neymar 37 milionë.

Kështu, janë të ndryshëm zërat që mbërrijnë nga Portugalia mbi destinacionet e mundshme të CR7, mes të cilave më favoritet janë padyshim PSG dhe Manchester United. Por nuk mbyllet me aq lista e ekipeve pretendente për të mirëpritur Ronaldon. Mes alternativave të përmendura nga mediat portugeze qëndrojnë edhe ekipet e Seria A të Italisë, me Juventus, Milan, Inter dhe Roma, si selitë e mundshme të projektuara për destinacionin e ardhshëm të fituesit të Topit të Artë në fuqi.

Më shumë nga Futboll