Pas Morata-s, tjetër largim te Juventusi. Klubi bardhezi i jep duart pas 5 vitesh me njoftim shtypi

30 Qershor 2022
23:34
Telesport

Juventusi dhe Bernardeschi ndahen! Pas lamtumires se Alvaro Morata-s qe sot ka pershendetur zyrtarisht pasi mbaroi huazimi dhe nuk ka akord me Atletico Madrid per blerjen e tij, radha e nje tjeter futbollisti te largohet nga bardhezinjte…

Deklarata e Juventusit: “Rrugët e Juventusit dhe Federico Bernardeschi ndahen pas pesë sezonesh. Dhe ata u ndanë pasi fituan së bashku 3 Scudetti, 2 Kupa Italie dhe 2 Superkupa të Italisë.

Kampioni evropian me Italinë verën e kaluar, Federico i lë ngjyrat tona pa i munguar kurrë. Përkushtimi, serioziteti dhe shifrat gjithashtu e dëshmojnë këtë: në të gjitha vitet e kaluara në Torino ai ka arritur gjithmonë të paktën 30 paraqitje, duke marrë parasysh të gjitha garat.

Një fakt i thjeshtë që tregon megjithatë se sa fleksibiliteti i tij ka qenë një shtesë e rëndësishme. vlerë”. Këtu janë numrat e tij më domethënës në fanellën bardhezi: “Duke hyrë në detaje: paraqitjet e tij të përgjithshme me Juventusin janë 183, të pasura me 12 gola dhe 20 asistime, për një total prej 8735 minutash të luajtura në këto pesë vite.

Federico ka ardhur , nga sezoni 2017/18 e në vazhdim ka luajtur 134 ndeshje të Serisë A: në mesin e lojtarëve të Juventusit në këtë periudhë vetëm Cuadrado (135), Alex Sandro (140) dhe Dybala (145). Sot mbyllet një kapitull i gjatë i shkruar së bashku dhe , siç ndodh gjithmonë në këto raste, të falenderojmë Federico dhe të urojmë suksese në të ardhmen”.

Lajme të tjera

Lajmet e fundit