Pas vetëm një viti kuqezi, Milani e nxjerr në shitje 15 mln euro!

24 Mars 2023
18:54
Telesport
back button

Divock Origi vështirë se ka pasur një ndikim te Milani pas lëvizjes së tij nga Liverpooli verën e kaluar dhe mund të shitet për një çmim të arritshëm në fund të këtij sezoni. Kjo sepse Milani deshiron te beje revolucion ne sulm…

Sulmuesi belg u shndërrua në një legjendë me Reds pasi shënoi një numër golash vendimtarë për klubin, si në rikthimin e tyre të famshëm në Champions League kundër Barcelonës ose në fitoren e tyre përfundimtare ndaj Tottenham.

Fatkeqësisht për Milanin, Origi nuk ka arritur t’i transmetojë këto cilësi që nga ardhja e tij në Milano, duke shënuar vetëm dy gola në 25 paraqitje në të gjitha garat për klubin. Ai fiton 4 mln euro ne sezon dhe ka kontrate edhe per 2 vite te tjera…

Siç raportohet nga Daniele Longo i Calciomercato.com, Milani është ende i bindur se ata bënë zgjedhjen e duhur duke marrë Origin në një transferim të lirë vitin e kaluar, por ata do të ishin të gatshëm ta shesin belgun nëse oferta e duhur arrin këtë verë.

Një ofertë prej rreth 15 milionë euro mund të jetë e mjaftueshme për të përfunduar një marrëveshje për 27-vjeçarin belg, pasi do të përfaqësonte një fitim të shpejtë kapitali në bilancet e klubit.

Lajme të tjera

Lajmet e fundit