Pele shtrohet në sptial, vajza bën sqarimin dhe premtimin për tifozët

30 Nëntor 2022
16:58
Denis Hakanaj

Legjenda e futbollit brazilian Pele është shtruar në spital pasi po lufton me kancerin, tha vajza e tij në mediat sociale të mërkurën, duke shtuar se nuk kishte “asnjë emergjencë” të përfshirë.

Postimi i Kely Nascimento në Instagram erdhi pasi ESPN Brasil raportoi se Pele ishte shtruar në spitalin Albert Einstein me “ënjtje të përgjithshme” dhe po i nënshtrohej disa testeve për një vlerësim më të thellë të problemeve të tij shëndetësore.

“Shumë alarm në media sot në lidhje me shëndetin e babait tim. Ai është në spital duke rregulluar mjekimin,” shkroi Nascimento. “Nuk ka asnjë shtrirje urgjente apo një diagnozë ere. Unë do të jem atje për Vitin e Ri dhe premtoj se do të postoj disa foto”.

82-vjeçarit iu hoq një tumor nga zorra e trashë në shtator të vitit 2021 dhe që atëherë ai ka hyrë dhe ka dalë nga spitali për të marrë trajtim rregullisht.

ESPN Brasil raportoi se Pele kishte probleme kardiake dhe stafi i tij mjekësor tregoi shqetësim se trajtimi i tij me kimioterapi nuk po jepte rezultatet e pritura. Menaxheri i Pele dhe Spitali Albert Einstein nuk iu përgjigjën menjëherë kërkesave për koment.

Lajme të tjera

Lajmet e fundit