Pep Guardiola kthehet të flasë për Leo Messin dhe shfryn ndaj gazetarëve!

18 Shtator 2020
18:08
Telesport

Josep Guardiola, trajneri i Manchester City, foli për herë të parë në lidhje me çështjen Messi, pas kontakteve të hamendësuara nga shtypi me argjentinasin gjatë javëve të fundit, përpara se numri “10” të bënte prapaktheu dhe të vazhdonte aventurën e tij me katalanasit:

“Nuk kam asgjë për të shpjeguar. Leo është shprehur në mënyrë të përsosur: ai është një lojtar i Barcelonës, skuadër të cilën e dua, asgjë më shumë. Nuk e di cilat do të jenë synimet e tij në të ardhmen”, deklaroi trajneri i qytetarëve.

Guardiola i hodhi kështu ujë zjarrit që kishte marrë dhe e bëri në konferencën për shtyp përpara ndeshjes së kampionatit.

Lajme të tjera

Lajmet e fundit