Përplasja e tmerrshme, Luka Romero përfundon në spital. U godit me shkelm në fytyrë gjatë lojës (video)

2 Mars 2024
10:43
Alfred Lleshi
back button

Frikë për Luka Romeron. Anësori argjentinas në pronësi të Milanit dhe i huazuar tek Almeria ishte “viktimë” e një dëmtimi të rëndë gjatë ndeshjes së fundit kundër Celta Vigos. Lojtari i lindur në vitin 2004 mori goditje shumë të dhunshme nga një shok i skuadrës, në një përplasje të pafat të lojës. Romero u transportua menjëherë në spital, ku më pas u përjashtuan frakturat e nofullës. Një psherëtimë lehtësuese, gjykuar nga pamjet e tmerrshme të incidentit.

Një mrekulli që shpëtoi paq, duke parë dinamikën e përplasjes dhe goditjes, që ndodhi në fund të pjesës së parë. Romero, në një dyluftim konfuz, po luftonte për topin me një kundërshtar, kur humbi ekuilibrin dhe filloi të binte në fushë me trupin e çekuilibruar përpara. Në të njëjtën kohë, nga e djathta e tij ka mbërritur Pubil, i cili rrëshqiti dhe përfundoi me vrull, duke goditur ashpër ish-lojtarin e Lazios.

Romero u godit në fytyrë dhe mbeti i shtrirë në fushë. Frikë për të gjithë, me mjekët e Almerias që hynë menjëherë në fushë. Amerikano-jugori i trullosur u imobilizua me një qafore dhe u transportua me barelë jashtë fushës, kur e priste ambulanca. Menjëherë u transportua në spital, i shoqëruar nga mjeku i ekipit dhe bashkëpunëtorët e tij. Romero iu nënshtrua një skanimi CT.

Kishte frikë për frakturë të nofullës, por kjo u shmang nga vizitat mjekësore. Vetëm një mavijosje e fortë dhe disa plagë për futbollistin, i cili megjithatë do të qëndrojë në spital nën vëzhgim, sipas rutinës mjekësore. Vetëm këtë mbrëmje, nëse gjithçka shkon mirë, do të mund të rikthehet në shtëpi.

Lajme të tjera

Lajmet e fundit